مدرک موسسه ویلیام گلسر

مدرک ویلیام گلسر + آدرس موسسه ویلیام گلسر

موسسه ویلیام گلسر

موسسه ویلیام گلاسر در سال ۱۹۶۷ توسط روانپزشک شهیر ویلیام گلاسر در لس آنجلس بنیانگذاری شد. هدف اصلی موسسه از آغاز فراهم‌سازی آموزش رسمی واقعیت درمانی بود. اما دکتر گلسر طی سالهای متمادی تئوری و روش خود را بسط و توسعه داد و اکنون تئوری انتخاب و کاربرد های گوناگون آن پایه اصلی آموزش‌های رسمی موسسه به شمار می‌رود. علاوه  بر آن آموزش مفاهیم مدیریت راهبرانه به عنوان یکی از کاربست‌های عملی تئوری انتخاب در محیط کار،‌ از مولفه‌های مهم آموزش‌های موسسه است.

آموزش فشرده به صورت دوره های آموزشی دو، سه و چهار روزه در سرتاسر جهان به ویژه در اروپا، آمریکا، استرالیا و ایران برگزار می‌شود.

در این دوره ها افراد با سوابق تحصیلی و حرفه‌ای مختلف از دست‌اندرکاران سلامت روانی (روانپزشکان و روانشناسان بالینی، مشاوران، معلمان، مدیران آموزشی، و مدیران اداری صنعتی، بازرگانی، کانون اصلاح و تربیت شرکت می‌کنند).

گواهینامه رسمی‌ واقعیت‌درمانی

برای شرکت در دوره های فشرده تئوری انتخاب و واقعیت درمانی نیازی به داشتن تحصیلات در رشته خاص نیست افراد با سوابق تحصیلی مختلف می‌توانند دوره‌ها را بگذرانند. دوره ها برای افراد به صورت گروه‌های اختصاصی برگزار می‌شود. روانپزشکان و روانشناسان و مشاوران در گروه های مشابه آموزش می بینند، معلمان و مدیران آموزشی در گروه‌های خاص خود و مدیران صنعتی و اداری نیز در دوره‌های خاص خود شرکت می‌کند دوره‌های آموزشی عبارتند؛ از دوره فشرده پایه دوره عملی دوره پیشرفته دوره پیشرفته عملی دوره گواهینامه.

در دروه گواهینامه طی چهار روز، شرکت کنندگان مهارت و دانش آموخته شده طی چهار دوره قبلی را به نمایش می‌گذارند. دوره های آموزش از دوره فشرده تا گواهینامه دست‌کم  ۱۸ ماه به طول می‌انجامد.

همه دوره‌های آموزشی توسط مربیان صاحب صلاحیت موسسه تدریس می‌شود. آموزش به صورت کارگاه های عملی و در گروه‌های کوچک برگزار می گردد، علاوه بر تدریس مفاهیم، بحث های گروهی، فعالیت های جمعی، بازی و ایفای نقش و کار با مراجعه به تمرین در گروههای سه نفره با تاکید بر ارزیابی شخصی یا خودسنجی از مولفه‌های اصلی آموزش های گلسری است.

تاکید موسسه این است که افراد دوره‌ها را با مربیان متفاوتی بگذرانند مربیان دوره های پیشرفته توسط مربی دوره عملی پایه به شرکت کنندگان معرفی می شوند.

نمونه گواهی نامه دروه های رسمی تئوری انتخاب

موسسه ویلیام گلسر کجاست

در راستای اهداف گروه، در سال ۲۰۰۸ دکتر علی صاحبی به عنوان نماینده رسمی دکتر ویلیام گلسر و موسسه بین المللی گلسر، شعبه ایرانی موسسه گلسر را  تحت نام ” موسسه ویلیام گلسر – ایران (مرکز آموزش تئوری انتخاب- ایران) را  تاسیس کرده و از آن زمان این گروه تحت هدایت ایشان عهده دار آموزش‌های رسمی موسسه بین المللی گلسر بوده و آموزش تئوری انتخاب و کاربست‌های آن در حوزه‌های مختلف را در دستور کار خود قرار داده است.
آدرس : تهران، انقلاب، خیابان کارگر شمالی، خیابان نصرت غربی، پلاک ۵۸، واحد ۳

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *