آثار ویلیام گلسر

آثار ویلیام گلاسر

برخی از مهمترین آثار ویلیام گلسر شامل کتاب ها بدین شرح‌اند(اکثر کتاب ها در ایران به همت ناشران خوب کشورمان ترجمه شده اند)

معلم مدرسه کیفی

این کتاب مختص معلمانی است که به ایده‌های مدرسۀ کیفی علاقۀ بسیار دارند.

این کتاب دربارۀ کارهایی است که برای نزدیکی به دانش‌آموزان باید انجام دهید.

مدیرتان، غیر از صدور مجوز برای اعمال تغییرات خاص، باید کارهای دیگر هم برای شما انجام دهد. او باید از تمام تلاش‌های شما برای به‌کارگیری ایده‌های مدیریت راهبرانه‌ای که در این کتاب آمده است حمایت کند.

تئوری انتخاب در اتاق مشاوره
دکتر گلسر در این کتاب با نشان دادن راه‌های رهایی از تهدیدهای بیرونی و گام‌های منتهی به آزادی درونی، به ما می‌گوید که این مسیر به طور عجیبی ساده است.

دکتر ویلیام گلسر در این کتاب، راهنمایی عملی برای تغییر زندگی نوشته است و تاکید دارد که همواره تغییر از درون به بیرون انجام می‌گیرد. او با اشارۀ مستقیم به شرایط سخت و ناگواری که در زندگی تجربه می‌کنیم، توضیح می‌دهد که نیازی نداریم قربانی گذشته یا محیط خود باشیم. او تلاش می‌کند به خواننده کمک کند با استفاده از تئوری انتخاب، قربانی بودن را انتخاب نکند یا به قربانی بودن ادامه ندهد.

عشق چیست
عاشقی از منظر تئوری انتخاب.

این کتاب را دکتر ویلیام گلسر نویسنده کتاب پرفروش تئوری انتخاب با همکاری همسرش کارلین نوشته است. آنها با ورود به زندگی مشترک به مشکلات مربوط به عشق و رابطۀ دوعضوی علاقه مند شدند. این علاقه باعث شد کتاب ازدواج بدون شکست و سپس این کتاب را بنویسند.بعد از آن نیز کتاب هشت درس برای زندگی زناشویی شادتر را به نگارش درآوردند.

دکتر گلسر می نویسد: “قبل از انتشار این کتاب، آن را روی چند خانم مجرد امتحان کردیم. آنها بسیار استقبال کردند و گفتند که چقدر برایشان سودمند بوده است و کاش زودتر از مطالب آن بهره مند می شدند. امیدوارم این کتاب برای روابط آیندۀ شما هم مفید باشد.”

تئوری انتخاب و مدیریت زندگی
دکتر گلسر در این کتاب، راهنمایی عملی برای تغییر زندگی نوشته است و تاکید دارد همواره تغییر از درون به بیرون انجام می گیرد.

دکتر ویلیام گلسر در این کتاب با نشان دادن راه‌های رهایی از تهدیدهای بیرونی و گام‌های منتهی به آزادی درونی، به ما می‌گوید که این مسیر به طور عجیبی ساده است. گام نهادن در این راه شهامت و اعتماد می‌خواهد تا بتوانیم شیوۀ تفکرمان را تغییر دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *